Firefoxi i ri vjen vetëm në muajin qershor

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

Firefoxi i ri vjen vetëm në muajin qershor


Edhe pse versioni i radhës së shfletuesit më të popullarizuar alternativ ka qenë i përcaktuar të paraqitet gjatë pjesës së parë të vitit 2009, nga tabori i Mozillas raportojnë se Firefox 3.5 do të vonohet paksa.

Integrimi i mundësive të shumta dhe testimet shtesë janë shkaqet kryesore të vonimit të versionit të ri Firefox 3.5. Mesi i vitit është kohë më reale për paraqitjen e tij.

Javën e kaluar Mozilla ka ofruar Firefox 3.1 beta 3, mirëpo siç deklaron Chris Blizzard nga shërbimi i taborit të Mozillas, ky version është larg nga ai përfundimtar.

Edhe pse versioni i ardhshëm i Firefoxit në formë logjike do të duhej të barte shenjën 3.1, në Mozilla kanë vendosur që shifra 3.5 do të theksojë më konkretisht të gjitha shtojcat dhe risitë me të cilat do të vjen versioni i radhës i shfletuesit.

Sipas paralajmërimeve të Mozillas, Firefox 3.5 do të sjellë përmirësime të rëndësishme gjatë ekzekutimit të JavaScript-it dhe mundësive multimediale të shfletuesit pa pasur nevojë të instalohen shtojcat e “palëve të treta”, si Adobe apo Macromedia.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi