Kaka: Reali do të jetë gjithmonë një klub i madh

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Kaka: Reali do të jetë gjithmonë një klub i madhKaka ka zbuluar arsyet pse e kishte refuzuar ofertën e Manchester Cityt, ndërsa e ka pranuar atë të Real Madridit.

“Kam qenë shumë i kënaqur me interesimin e Manchester Cityt në janar, mirëpo tani për tani ndërtimi i skuadrës mbetet vetëm një projekt. Dhe nganjëherë nuk dihet se sa do të zgjasin investimet për një projekt të tillë”.

“Shumë klube të vogla kanë periudha kur investojnë shumë para. Mirëpo në një moment investimet ndërpriten, ndërsa pronari vendos të bëjë diçka tjetër”.

“Kështu unë u ndjeva se ka ardhur koha për ndryshim dhe Real Madridi ishte skuadër për mua”.

“Nuk ka të bëjë me dallimet e kualitetit ndërmjet La Ligas dhe Ligës Premier. Reali do të jetë gjithmonë një klub i madh. Askush nuk mund t’ia merr historinë dhe nëntë titujt e Ligës së Kampionëve”, është cituar Kaka nga “News of the World”.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi