Çip i memories prej 32 gigabajt

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Çip i memories prej 32 gigabajt

Kompania koreane ka prodhuar pllakën DD3 të memories të dedikuar për integrim në kompjuterët që shërbejnë si serverë, kapaciteti i së cilës është 32 gigabajt.
Samsung ka premtuar se do të prodhojë modulin e kapacitetit prej 32 gigabajt në muajin janar të këtij viti kur kishte prodhuar modulin e saj të parë 50 nm DDR3 prej katër gigabajt. Moduli i memories është i dedikuar për integrim në serverë dhe tani për tani nuk ekziston versioni për kompjuterë personalë.

Tensioni i punës së modulit është 1.35 volt, që është më pak se ata standard prej 1.5, mirëpo Samsung pohon se ka arritur të arrij 20 për qind më shumë depërtueshmëri nga memoriet tjera DDR3.

Ende nuk është bërë i njohur çmimi i këtij produkti, por është e sigurt që do të jetë i lartë.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi