Ronaldo prezantimi zyrtar me 6 korrik

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Ronaldo prezantimi zyrtar me 6 korrik
Ekipi spanjoll i Real Madrid ka njoftuar se prezantimi i zyrtar me fanellen e “Los blancos” te superblerjes Kristiano Ronaldo do te behet me 6 korrik.

Rreth 25 mije fansa dhe 500 gazetare pritet te jene te pranishem ne “Santiago Bernabeu” me 6 korrik gjate prezantimit zyrtar te portugezit.

Kalimin e Ronaldos nga Manchester tek Real u njoftua qe me date 11 qershor per shumen rekord te 93 milion eurove qe spanjollet derdhen ne arken e anglezeve.

Detajet e fundit te kontrates jane mbyllur me date 25 qershor ku asi portugez ka nenshkruar nje kontrate 6 vjecare dhe do te kete nje page rreth 13 milion euro ne sezon.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi