EuroUnder21, finalja Angli-Gjermani

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

EuroUnder21, finalja Angli-Gjermani
Perfundimi i ndeshjeve gjysmefinale te Europianit Under21 qe po zhvillohet ne Suedi ka zbardhur edhe sfiden qe do te vendose kampionet Europiane per te rinj.

Anglia eleminoi Suedine nga goditjet e 11 metershave pas nje loje spektakolare te zhvilluar nga te dyja ekipet. Koha e rregullt dhe shtesat u mbyllen ne barazim 3-3.

Te rinjte angleze tregohen me te sakte nga gjuajtjet e 11 metershave, eleminojne vendasit e Suedise dhe sigurojne nje bilete per ne finale.

Ne gjysmefinalen e dyte jane perballur Italia dhe Gjermania. Pas nje loje te sakte nga te dyja ekipet pjesa e pare mbyllet me rezultatin e bardhe 0-0.

Pjesa e dyte nis me italianet qe mundohen te kontrollojne lojen me pasa te shumta. Por do te ishin gjermanet ata qe do te shenonin me ane te nje gjuajtje nga distanca te Beck ne minuten e 3 te pjeses se dyte. Italianet pas pesimit te golit jane perpjekur shume per te gjetur golin e barazimit por nuk ia kane arritur qellimit.

Fershellima e fundit e gjyqtarit con te rinjte Gjermane ne finale ku e pret ekipi Under 21 i Anglise. Ndeshja do te luhet me date 29 qershor ne oren 20:45 ne stadiumin e Malmos ne Suedi.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi