Mosley nuk dorezohet

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Mosley nuk dorezohet
Max Mosley nuk duket se ka ndermend te heqe dore nga rikandidimi si president i Federates Nderkombetare te Automobilizmit FIA sipas kerkeses se bere nga FOTA.

“Skuderite e Formula 1 bene shume gabim qe kercyen perpara kohe mbi varrin tim perpara se une te vdes. Tani e gjithe bota me kerkon rikandidimin. Nuk eshte pozitive qe ekipet e F1 angazhojne agjenzi te marrdhenieve me publikun per te dhene qe une kam vdekur dhe varrosur kur jam me i gjalle se kurre. Tani jam ne presion nga gjithe bota qe me kerkon te rikandidoj. Ne fakt nuk dua ta bej sepse e ndjej veten shume te lodhur por nuk eshte ne natyren time braktisja e nje beteje”- tha Mosley cituar nga “Mail on Sunday”.

Moskandidimi i Mosley-t per presidencen e Formla 1 ne zgjedhjet e ketij viti ishte edhe nje nder kerkesat kryesore te Shoqates se Ekipeve te Formula 1 ne marreveshjen FOTA-FIA.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi