Klubi i Realit pret 25 mijë tifozë dhe 500 gazetarë në prezantimin e Ronaldos

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Klubi i Realit pret 25 mijë tifozë dhe 500 gazetarë në prezantimin e Ronaldos
Madrid, 24 qershor, NOA – Mbi 25 mijë tifozë dhe të paktën 500 gazetë do të jenë të pranishëm ditën kur do të zhvillohet ceremonia e prezantimit të Cristiano Ronaldos te klubi sportiv i Real Madrid.

Një lajm i tillë bëhet i ditur nga drejtues të këtij klubi, të cilët janë duke përgatitur ceremoninë e madhe festive, e cila do të zhvillohet në stadiumin Los Blancos.

Në fakt, ende nuk dihet dita e saktë se kur do të mbërrijë në Spanjë lojtari më të mirë në botë për vitin 2008, pasi ende nuk është kompletuar transferimi zyrtar i portugezit, por thuhet se shumë shpejt Ronaldo do të shkelë në Santiago Bernabeu.

“Shtëpia e Bardhë” tashmë ka filluar organizmin e ditës së rëndësishme, me ç’rast pritet të thyhen të gjitha rekordet në numrin e tifozëve të pranishëm për zbulimin e ndonjë lojtari.
Rekordin aktual të Realit për numrin e tifozëve të pranishëm në prezantimin e ndonjë lojtari e mban Robinho, kur për të ishin grumbulluar 11.000 tifozë, ndërkohë rekordin për numrin e gazetarëve të pranishëm e mban Zinedine Zidane, pasi që gjatë prezantimit të tij ishin të akredituar 400 gazetarë.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi