Arsenal 47 milion euro per Ribery

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

29062009

Mesazh 

Arsenal 47 milion euro per Ribery

Arsenal ofron 47 milion euro per ‘rrembimin’ e lojtarit francez te Bayern Munchen Franck Ribery.

“Arsenal ka bere gati nje superoferte per blerjen e Franck Ribery nga Bayern Munchen dhe eshte ekipi me i favorizuar duke pare qe ofertat e deritanishme drejt Gjermanise per francezin 26 vjecar te Bayern Munchen nga ana e Manchester United, Barcelones dhe Real Madrid nuk i kane kaluar 35 milion eurot”- shkruan gazeta britanike ‘Daily Star’.

Vec konkurences se Real, Manchester dhe Barcelona Arsenal has edhe ne vendosmerine e Bayern per te mos e shitur Ribery. Vete presidenti i bavarezeve disa dite pas ofertave te Real, Manchester dhe Barcelona deklaroi se ‘ne nuk do donim te hiqnim dore nga njeri prej tre lojtareve me te mire ne bote, ndaj Ribery nuk eshte ne shitje”.

Megjithate duhet pare nese oferta e Arsenal do te jete e mjaftueshme per t’u nderruar mendjen gjermaneve.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi