Wimbledon: Motrat Williams vazhdojnë garën

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

30062009

Mesazh 

Wimbledon: Motrat Williams vazhdojnë garën

Kampionia në fuqi Venus Williams ka siguruar vend për në çerekfinale të Wimbledonit pasi rivalja e saj, serbja Ana Ivanovic, u tërhoq në setin e dytë të ndeshjes.

Venus, që është në kërkim të titullit të tretë radhazi dhe të gjashtit në këtë turne, e shkatërroi serben me rezultat 6-1 në setin e parë, para se Ivanovic të tërhiqet që në fillim të setit të dytë.

Williams do të luajë kundër tenistes së 11-të Agnieszka Radwanska për një vend në gjysmëfinale, pasi polakja i dha fund suksesit të 17-vjeçares amerikane Melanie Oudin duke e fituar në dy sete (6-4, 7-5).

Edhe Serena Williams nuk humbi shumë kohë për t’iu bashkuar Venus në çerekfinale, duke shkatërruar kampionen e Australian Open, sllovaken Daniela Hantuchova në dy sete (6-3, 6-1). Amerikania do të përballet me Victoria Azarenka për një vend në gjysmëfinale, pasi bjellorusja e tetë në botë arriti të mposht në tre sete (7-6, 2-6, 6-3) rusen Nadia Petrova.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi