Ronaldo tek 'Real', 'Manchester' pranon shumën rekord prej 93 milion eurosh

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

30062009

Mesazh 

Ronaldo tek 'Real', 'Manchester' pranon shumën rekord prej 93 milion eurosh
'Manchester United'' njoftoi sot se kishte pranuar largimin e sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo te skuadra spanjolle e ''Real''-it të Madridit, për shumën 93 milionë euro, rekord absolut në historinë e futbollit.

Rolando pritet të thyejë rekordin e pagesave për transferat nëse ai bie dakord të shkojë te Real Madridi. Në faqen online të Mancister Junaitid shkruhet se kampionëve anglezë i është dhënë e drejta të flasin me lojtarin më të mirë në botë të vitit.

Manchester United tha sot (të enjten) se portugezi ka shprehur sërish dëshirë të lërë skuadrën, dhe klubi pret që marrëveshja të mbyllet më 30 qershor.

Marreveshja mes spanjolleve dhe kampionit portugez, pritet te mbyllet brenda muajit.

E ndodhur vetem pak dite pas blerjes 68 milionëshe të Kaka-se nga skuadra e Milanit, kjo do te jete transferta me e shtrenjte e historise së futbollit, duke lene pas shifren prej 73.5 milione eurosh që Reali i pagoi Juventusit në vitin 2001 për të marrë Zinedine Zidane.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi