Juventus serish ne pisten Xabi Alonso

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

30062009

Mesazh 

Juventus serish ne pisten Xabi Alonso

Bardhezinjte e Juventusit kane shenjestruar spanjollin e Liverpulit Xabi Alonso si objektivin e tyre kryesor ne merkaton e kesaj vere.

Sipas “Tuttosport” pas mbledhjes se bordit drejtues, Juventus ka hequr dore nga blerja e lojtarit te Udinezes D’Agostino per t’u hedhur ne sulm te spanjollit Xabi Alonso.

Anglezet kerkojne per mesfushorin 25 milion euro por ne tratativat mund te perfshihet edhe mesfushori danez i Juventusit Kristian Polsen dhe 17 milion euro te cilat do perfundojne ne arken e Liverpul. Vete Alonso ka deklaruar se edhe mund te lere ‘Anfield Road’. Megjithate per marrjen e lojtarit torinezet duhet te mundin konkurencen e Real Madrid.

Vitin e shkuar mesfushori spanjoll ishte shume prane veshjes se ngjyrave bardhezi por shifra e larte e prishjes se kontrates se tij solli ne ‘Delle Alpi’ Kristian Polsen.

Strategji e bardhezinjeve per te ulur Udineze cmimin e D’Agostino apo objektiv i vertete per mesfushen e Ciro Ferrares? Per kete duhet pritur.
avatar
arti
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 159
Age : 27
Location : Prishtine
Registration date : 19/03/2009

http://www.kampionet.forumotion.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi