Lamborghini Gallardo LP550-2

Shko poshtë

Lamborghini Gallardo LP550-2

Mesazh nga floroS prej Tue Jun 30, 2009 7:54 pmVersioni i ri Lamborghini Gallardo, i modelit të vetit 2010, është emëruar LP550-2, e duke pasur parasysh se pos këtyre fotografive nuk ka ndonjë njoftim zyrtar, derisa nuk nga emri i tij mund të konkludohet se ka 550 kuaj fuqi dhe transmeton fuqinë vetëm në boshtet e pasme.

Sipas informatave jozyrtare, LP550-2 do të kushtoj rreth 10 për qind më lirë sesa ai me 10 kuaj fuqi më i fuqishëm Gallardo LP560-4 me transmetim në të katër boshtet.


Merret vesh se do të ketë rreth 30 kilogramë më pak peshë, do të ofrohet në tetë ngjyra, si dhe të prodhohet në seri të kufizuar prej 250 njësish.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi