Kaka me i miri ne Afriken e Jugut

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

30062009

Mesazh 

Kaka me i miri ne Afriken e Jugut

Organizmi kryesor i futbollit boteror, FIFA ka zgjedhur brazilianin Leite Rikardo Kaka si lojtarin me te mire te Kupes se Konfederatave.

Ish lojtari i Milan qe nga fillimi i sezonit tjeter do te veshe fanellen e Real Madrid ishte protagonisti kryesor i finales ndaj Shteteve te Bashkuara te Amerikes, ku Brazili arriti te rikuperonte dy gola disavantazh ne 45 minutat e dyta. Kaka gjate turneut afrikanojugor shenoi ne total vetem dy here dhe ne te dyja rastet e ka gjetur rrjeten ne ndeshjen kunder Egjiptit.

Pas Kaka lojtari i dyte me i mire i kompeticionit ishte shoku i skuadres Luis Fabiano, ndersa i treti ishte amerikani Clint Dempsey.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi