Hanks do të nderohet nga Shoqata e Filmit

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

Hanks do të nderohet nga Shoqata e Filmit


Tom Hanks do të nderohet nga kolegët e tij në një gala-mbrëmje e cila do t’i dedikohet pikërisht fituesit të dyfishtë të çmimit Oskar.

Ylli i filmit “Forrest Gump” do të nderohet nga miqtë e tij Sally Field, Ron Howard, Mike Nichols dhe Julia Roberts, në përvjetorin e 36-të të ceremonisë së Shoqatës së Filmit.

Nata e madhe për Tom Hanksin do të mbahet më 27 prill, me ç’rast aktori do t’u bashkëngjitet yjeve, si Charlie Chaplin, Laurence Olivier, Federico Fellini, Elizabeth Taylor, Martin Scorsese, Meryl Streep etj., të cilët janë nderuar më parë nga Shoqata e Filmit.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi