FIFA: Shqiperia e 95-ta

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

01072009

Mesazh 

FIFA: Shqiperia e 95-ta


Organizmi me i larte i futbollit, FIFA ka publikuar renditjen e ekipeve kombetare per muajin qershor ku kombetarja jone ka humbur tre vende duke u renditur e 95-ta.

Shqiperia ka grumbulluar 347 pike, 53 pike me pak se muajin maj dhe ka humbur tre pozicione ne renditjen e pergjithshme boterore duke u spostuar nga vendi i 92 ne te 95 mes Irakut (94) dhe Sirise (96).

Nderkohe per here te pare qe nga gushti i 2007 pas fitimit te Kupes se Konfederatave ne Afriken e Jugut Brazili merr kreun e renditjes duke zbritur nga Spanjen pas shume kohesh ne vendin e dyte.

Renditja e dhjete vendeve te para eshte si me poshte:

1) Brazili 2) Spanja 3) Hollanda 4) Italia 5) Gjermania 6) Rusia 7) Anglia 8) Argjentina 9) Franca 10 ) Kroacia.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi