Alonso tek Ferrari shume shpejt

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

01072009

Mesazh 

Alonso tek Ferrari shume shpejt


Sipas shtypit spanjoll skuderia italiane e Formula 1, Ferrari dhe piloti spanjoll Fernando Alonso jane shume prane arritjes se marreveshjes.

“Kalimi i Fernando Alonso tek Ferrari do te behet me 11 shtator me rastin e cmimit te madh te Italise ne Monza. Dy here kampioni i botes do te firmose nje kontrate kater vjecare nga 2010 deri me 2014 dhe do te zevendesoje tek kokekuqja pilotin qe do te marre me pak pike ne kalasifikimin e sivjetshem mes Felipe Massa dhe Kimi Raikkonen”- shkruan e perditshmja spanjolle “As”.

Nderkohe qe ‘Ferrari’ eshte rezervuar per te bere publikimin e piloteve per sezonin e ardhshem.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi