Wimbledon: Murray në gjysmëfinale

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Wimbledon: Murray në gjysmëfinale

Andry Murray ka shënuar fitore në tre sete ndaj spanjollit Juan Carlos Ferrero (7-5, 6-3, 6-2), për të siguruar vend në gjysmëfinalen e Wimbledonit për të parën herë.

Britaniku shkëlqeu në ndeshjen çerekfinale, duke pasur pak vështirësi vetëm në setin e parë, dhe duke dominuar plotësisht në dy setet e radhës.

Murray është britaniku i parë që arrin në gjysmëfinale të turneut Wimbledon, që nga viti 2002, kur deri në këtë shkallë kishte arritur edhe Tim Henman.

Skocezi do të luftojë për një vend në finale amerikanin Andy Roddick, i cili me shumë vështirësi arriti të mposhtë australianin Lleyton Hewitt, në pesë sete (6-3, 6-7, 7-6, 6-4, 4-6).

Gjysmëfinalja tjetër e meshkujve në Wimbledon do të jetë ajo mes Roger Federer dhe Tommy Haas.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi