Kaka u prezantua në "Santiago Bernabeu"

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Kaka u prezantua në "Santiago Bernabeu"


Ylli brazilian, Kaka është prezantuar sonte në mbrëmje si futbollist i ri i Realit. Promovimi i tij është bërë në stadiumin "Santiago Bernabeu", ku kanë marrë pjesë afër 50.000 njerëz. Njëri nga futbollistët më atraktiv në botë, në "klubin mbretëror" do ta bartë numrin 8.
"Jam shumë i lumtur që do të luajë në këtë klub, historia e të cilit nuk mund të krahasohet me asnjë klub tjetër në botë. Shpresoj se edhe emri im do të mbetet i shkruar në historinë e Realit dhe do ta ndihmoj këtë klub për të fituar shumë trofe", ka theksuar Kaka, i cili kaloi te Reali nga Milani për 65 milionë euro.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi