Venus dhe Serena Uilliams në çerekfinale të Uimbëldonit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Venus dhe Serena Uilliams në çerekfinale të Uimbëldonit


Dy motrat amerikane, Venus dhe Serena Uilliams janë kualifikuar pa ndonjë problem në çerekfinale të Grand Slem turneut të tenisit në Uimbëldon.
Serena në të tetën e finales ka mposhtur në dy sete 26-vjeçaren sllovake, Daniela Hantuçova, 6:3, 6:1. Në çerekfinale, Serena do të ketë për kundërshtare bjellorusen, Viktoria Azarenko. Kjo e fundit shënoi fitore ndaj ruses Nadezha Petrova, në tri sete 7:6, 2:6, 6:3. Ndërkohë, Venus Uilliams nuk u djersit shumë në duel me tenisten serbe, Ana Ivanoviq, pasi kjo e fundit e dorëzoi duelin për shkak të lëndimit në gju në setin e dytë. Në paraqitjen e saj të 10-të në çerekfinale të Uimbëlldonit, Venus Uilliams do të përballet me polaken, Agniesa Radvanska, e cila në të tetën e finales e mposhti francezen, Melani Oudin, në dy sete, 6:4, 7:5.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi