Netbook Ion nga Samsung

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Netbook Ion nga Samsung


Kanë filluar të qarkullojnë thashethemet se Samsung nga muaji i ardhshëm fillon shitjen e netbookut N510 me chipset GeForce 9400M dhe procesorin Atom N280.

Samsung supozohet se nga muaji korrik fillon me shitjen e netbookut N510 të bazuar në chipsetin Ion të Nvidias. Pajisja përveç chipsetit GeForce 9400M me grafikë të integruar posedon edhe procesorin Atom N280 të kompanisë Intel me takt punues 1.66 GHz si dhe ekran 11.6 inç me rezolucion 1.366 x 768 piksela.

Në të gjendet edhe disku standard prej 160 GB, një gigabajt memorie si dhe rrjeti i internetit me dhe pa tela (draft n), derisa N510 pos konektorëve USB e VGA ofron edhe daljen HDMI.

Pajisja do të shitet me baterinë prej gjashtë qelish derisa çmimi nuk është i njohur.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi