Mozilla paraqet paketën e shtojcave për Firefox

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Mozilla paraqet paketën e shtojcave për Firefox


Pothuajse secili pronar i Firefoxit së bashku me shfletuesin e tij përdorë edhe një numër të caktuar të shtojcave, që e bëjnë përdorimin e tij më të këndshëm. Tani ekipi nga Mozilla paraqet paketat e tyre të rekomanduara të shtojcave.

Deri më tani shtojcat për Firefox, të njohura si Add-ons, ka qenë të mundura të instalohen një nga një. Tani, Mozilla nën emrin Collections paraqet paketë shtojcave, të kategorizuara sipas nevojave të caktuara të përdoruesit.

Ekipi nga Mozille kështu ka përgatitur pesë paketa me emrat Web Developer's Toolbox, Reference Desk, Social Circuit, Family Organizer e Travelers Pack, nga të cilat secila është i kategorizuar për një qëllim dhe përmban nga nëntë deri në 17 shtojca të ndryshme.

Në të njëjtën kohë, shfrytëzuesve u është mundësuar të kategorizojnë paketat e tyre të preferuara, derisa mund të merren edhe tjera, të cilat janë bërë bashkë nga shfrytëzuesit tjerë.

[url=Mozilla Collection]Mozilla Collection[/url]
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi