Ekrane ekonomike nga Philips

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Ekrane ekonomike nga Philips


Funksioni i cili para të tjerëve është parë tek ekranet e Eizos, në formë të ngjashme vjen edhe tek modelet e kompanisë Philips. Në vend që ekrani të shuhet në tërësi kur askush nuk gjendet para tij, ekranet e Philips zvogëlojnë ndriçimin e pamjes.

Ekrani i parë me këtë funksion (siç e quajnë në këtë kompani) PowerSensor nga linja Brilliance LCD do të vjen me diagonale prej 22 inçësh. Ekrani në formën “e errësuar” të punës zvogëlon deri në 50% shpenzimin, pohojnë në Philips. Ndjeshmëria mund të përcaktohet sipas dëshirës, derisa praninë e njerëzve e detekton në largësi prej 30 e 120 centimetra.

Nga specifikat tjera, veçohen rezolucioni prej 1.680 x 1.050 piksela, kontrasti pre 1.000:1 dhe koha e paraqitjes prej 5 milisekonda. Në tregun evropian ekrani vjen në muajin korrik me çmim prej 200 euro.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi