Publikohen fotografitë jozyrtare të С3

Shko poshtë

02072009

Mesazh 

Publikohen fotografitë jozyrtare të С3


"Worldcarfans" ka publikuar fotografitë e para jozyrtare të Citroen-C3, i cili do të prezantohet në Panairin e Frankfurtit në muajin shtator.

Edhe pse C3 i ri ka ndjekur modelin aktual të tij, megjithatë në të vërehen edhe disa detaje nga koncepti DS3.Modeli i ri do të bazohet në platformën 207 dhe pritet t’i ketë edhe motorët e njëjtë.

Për shkak të masës së vogël është paralajmëruar shpenzim minimal i karburantit, sidomos te tipi me naftë HDi- dizelët e gjeneratës së re.

Ngjashëm sikurse Peugeot 206, edhe Citroen do të vazhdojë ta shesë modelin e vjetër në vitet e ardhshme, kuptohet me çmim shumë më të ulët.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi