“Zysha na merr për budallenj!”

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

“Zysha na merr për budallenj!”


Duke pastruar banjën, Aida është ankuar për Adelajden, që i nuk i hidhte asnjëherë pambuqet që pastronte sytë. Ajo ka thënë se Adela ishte e vetmja që i përdorte, kështu që s’kishte kush t’i linte tjetër veç saj. Aida i ka thënë Mesidës se “zysha” kujtonte se “të gjithë të zgjuarit kishin vdekur dhe e vetmja që kishte shpëtuar kishte qenë ajo”. Sipas saj, Adelajdes i duken gjithë të tjerët budallenj, ndryshe nuk do të sillej kështu. Mesida i ka thënë se ajo jetonte shumë larg realitetit. Sipas Aidës, sjellja e Adelajdes në përgjithësi, ndikohet nga vendi i izoluar, prej nga kishte ardhur. “Ka një shprehje, - ka thënë ajo, -Budallai i të zgjuarve apo i zgjuari i budallenjve dhe mesa duket asaj, aty ku është, i duket vetja shumë e zgjuar!”
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi