Klinsmann blindon dyshen Ribery-Toni

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

20032009

Mesazh 

Klinsmann blindon dyshen Ribery-Toni


Ribery dhe Toni jane te paprekshem. Nga faqet e gazetes italiane, “La Gazzetta dello Sport”, trajneri i Bayern Munchen, Jurgen Klinsmann deklaron se dy lojtaret e skuadres se tij nuk do te largohen, pavaresisht fjaleve qe qarkullojne ne merkato.

Edhe pse Barcelona po ben gjithcka per te marre ne “Camp Nou” sulmuesin francez, shoqeria bavareze ka ndermend te respektoje deri ne fund kontraten qe skadon ne fund te sezonit 2010-2011. E njejta gje vlen edhe per bomberin Luca Toni, i cili eshte vene ne shenjester te disa klubeve italiane.

Ne vijim te intervistes, Klinsmann ka folur edhe per pozicionin e tij tek Bayern. “Nese doni te dini per pozicionin tim, pyesni presidentin Rummenigge. Kam degjuar shume here te flitet per krize apo shkarkim, por keto bejne pjese ne lojen e futbollit. Kam nisur nje rrugetim te ndryshem, me krijues dhe me pelqen edhe pse duhet shume kohe te pershtatem”, thekson ish sulmuesi i kombetares se Gjermanise.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi