Njeriu i tre punëve – fiton 39 mln $ në lotari

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Njeriu i tre punëve – fiton 39 mln $ në lotari

Amerikani Clyde Persley, i cili ka mbajtur tre punë të ndryshme për ta ushqyer familjen e tij, ka fituar çmimin kryesor të lotos, në Kaliforni – me vlerë prej 39 milionë dollarë.

Persley (49-vjeç), që është i martuar dhe ka një vajzë katërvjeçare, do të marrë pjesën e parave prej 16 milionë dollarësh gjatë katër deri në gjashtë javë të ardhshme, ka thënë një zëdhënës i Lotarisë së Kalifornisë.

Siç thuhet në njoftim, Persley ka punuar në një makinë për prodhimin e ëmbëlsirave, pastaj si vozitës i limuzinës, si dhe ka mbajtur një punë shtesë në restorant.

Ai ka bërë të ditur se, fillimisht do ta shpie gruan e tij në Havai, si dhe do ta angazhojë një këshilltar financiar.

Persley e kishte nxjerrë tiketën e lotos në një treg në Santa Cruz, ku gjatë dy viteve të kaluara, dy herë në javë ka blerë tiketa të lotos.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi