Prifti i dehur për shkak të meshave

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Prifti i dehur për shkak të meshave

Një prifti italian i është marrë leja e vozitjes sepse po voziste në gjendje të dehur, derisa është arsyetuar se brenda një dite të vetme ka qenë i detyruar të mbajë katër mesha dhe se në secilin prej tyre është dashur të pijë nga një kupë verë.

Prifti 41-vjeçar, me prejardhje nga Bologna, është ndaluar në autostradën Milano-Torino. Kishte 0.8 gramë të alkoolit për litër të gjakut, derisa vetëm masa 0.5 gramë për litër është e lejuar, shkruan agjencia italiane e lajmeve Ansa.

Gjykatësit do t’i del bukur punë të dëshmojë se dehja e tij nuk është rezultat i konsumimit alkoolit me vetëdëshirë, por për hir të respektimit të rregullave të kultit.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi