Kompania ajrore dëshiron të shes bileta qëndrimi në këmbë

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Kompania ajrore dëshiron të shes bileta qëndrimi në këmbë

Kompania e lirë ajrore kineze Spring Airlines ka bërë kërkesë që t’i mundësohet të shes bileta për qëndrim në këmbë. Pasagjerët do të paguanin më pak për qëndrim në mes rreshtave te aeroplanit.

Presidenti i kompanisë Wang Zhenghua do t’i vendos biletat në shitje në momentin që qeveria ta miratojë kërkesën e tij. Pasi që tek kjo ide ka ardhur zëvendëskryeministri Zhang Dejiang, ai është i sigurt që kërkesa do të miratohet.

“Ka rekomanduar që pasagjerët, për çmim më të ulët, të hynë në aeroplan si në autobus: pa ulëse, bagazh, ushqim dhe ujë”, ka thënë Wang dhe ka shtuar se kompania është konsultuar me Airbus-in i cili ka vërtetuar se plani është një gjë e sigurt.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi