Mjekët suedezë sterilizojnë pacientin e gabuar

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Mjekët suedezë sterilizojnë pacientin e gabuar

Një klinikë nga qyteti Västerås në Suedinë qendrore është paditur për sterilizimin e pacientit të gabuar.

Sipas të dhënave nga padia e ngritur në Bordin kombëtar për shëndetësi dhe mirëqenie, pacientit i cili më 22 qershor ka ardhur për të bërë biopsinë e prostatës gabimisht i është vazektomia. Ndryshe, sterilizimi tek meshkujt apo vazektomia është një intervenim që i mbyll tubat mashkullore që bartin spermatozoidet në organin gjenital mashkullor.

Në fakt, mjekët kanë “harruar” të vërtetojnë identitetin e pacientit dhe kanë kryer vazektominë e cila ka qenë e caktuar të kryhet në pacientin i cili dashur të operohet më 23 qershor.

Ende nuk dihet se çfarë sanksionesh do të pasojnë për klinikën dhe mjekët të cilët e kanë kryer operacionin.
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi