Benzema: Reali, realizim i ëndërrave të mia

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Benzema: Reali, realizim i ëndërrave të mia


Në mesin e shumë ofertave të cilat ishin para tij, sulmuesi i Lionit, Karim Benzema (21-vjeç) zgjodhi atë të Real Madridit, duke u bërë përforcimi i katërt i bujshëm i klubit madrilen, pas Kakasë, Ronaldos dhe Albiolit.
"Të luash për Realin e Madridit është realizim i të gjitha ëndrrave të fëmijërisë", ka theksuar Benzema, pas konfirmimit të transferimit në Real Madrid për 35 milionë euro. Ai luajti 37 ndeshje për Lionin në edicionin e kaluar, duke shënuar 17 gola.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi