Owen nënshkruan me Manchester United!

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Owen nënshkruan me Manchester United!


Kampioni i Ligës Premier, Manchester United, ka kompletuar transferimin sensacional të Michael Owen.
Sulmuesi anglez, i shoqëruar nga lëndimet së fundi, mbeti pa kontratë në fund të qershorit, kur skadoi marrëveshja e tij me Newcastle United, dhe nuk vonoi shumë dhe ai gjeti një top-klub.

Owen do të nënshkruajë marrëveshje dyvjeçare me Manchester United, gjatë të cilës periudhë raportohet se do paguhet për aq sa do të vlejë.

“Michael është një sulmues i klasit botëror me një rekord të dëshmuar golashënues dhe kjo kurrë nuk qenë e dyshimtë”, ka thënë Sir Alex Ferguson.

“Sapo fillova bisedat me klubet tjera, të mërkurën më telefonoi Sir Alex dhe më ftoi për mëngjes të nesërmen, kur më tha se dëshiron të nënshkruajë me mua. U pajtova pa menduar dy herë”, ka thënë Owen.

“Është një rast fantastik për mua dhe dua ta shtrëngoj këtë rast me të dy duart. Tash do të bëhem lojtar i Manchester United dhe jam me fat që tashmë njoh shumë lojtarë atje. Më ka munguar para-sezoni vitin e kaluar, dhe jam i kënaqur që do të filloj nga dita e parë kësaj here”, ka shtuar anglezi.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi