Wimbledon: Roddik prish ëndrrën e Murrayt

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Wimbledon: Roddik prish ëndrrën e Murrayt


Andy Roddik i ka dhënë fund ëndrrës së sivjetme të tenistit skocez Andy Murray, për të fituar Wimbledonin, pasi e ka eliminuar atë në gjysmëfinale të kësaj gare, duke e mposhtur në katër sete (6-4, 4-6, 7-6, 7-6).
Roddick befasoi fansat vendas të britanikut kur fitoi 6-4 me setin e parë, por Murray u përgjigj në të njëjtën mënyrë në setin e dytë. Megjithatë amerikani arriti t’i fitojë edhe dy setet e radhës, megjithëse me shumë vështirësi.

Roddick në finale do të përballet me kampionin e pesëfishtë të këtij turneu dhe finalistin e vitit të kaluar, Roger Federer, i cili më herët eliminoi gjermanin Tommy Haas.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi