Chelsea do të ofrojë 60 milionë funte për Paton

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Chelsea do të ofrojë 60 milionë funte për Paton


Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka zhvilluar biseda me pronarin e klubit, Roman Abramovich, ku janë diskutuar edhe transferet e mundshme të klubit londinez.
Sipas Corriere dello Sport, takimi është zhvilluar në një prej jahteve të Abramovich dhe rusi ka komunikuar me italianin në gjuhën angleze.

Dyshja kanë biseduar për planet e Ancelottit për nënshkrimin e ri, portierin e Middlesbrough, Ross Turnbull, si dhe për arritjen e fundit nga CSKA Moska, anësorin Yuri Zhirkov.

Abramovich po ashtu ka siguruar Ancelottin se ai do të bëjë gjithçka që mundet për të transferuar Alexandre Paton nga Milani.

Raportohet se miliarderi e ka garantuar Ancelottin se është i gatshëm të ofrojë 60 milionë euro për brazilianin.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi