Kaka: Alonso do të ishte përforcim i shkëlqyeshëm për Realin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Kaka: Alonso do të ishte përforcim i shkëlqyeshëm për Realin


Ylli i ri i Real Madridit, Kaka, thotë se ai do të dëshironte ta ketë bashkë-lojtar tek klubi spanjoll mesfushorin e Liverpoolit, Xabi Alonso.
Reali tashmë ka sjellë në radhët e veta Kaka, Cristiano Ronaldon, Raul Albiol dhe Karim Benzema, por Florentino Perez nuk mendon të ndalojë këtu. Xabi Alonso po ashtu është një prej dëshirave të Realit.

“Kam luajtur kundër tij në dy finale të Ligës së Kampionëve. Ai është një futbollist i shkëlqyeshëm dhe është spanjoll, do të ishte një përforcim i shkëlqyeshëm”, ka thënë Kaka.

Spekulohet se Reali ka ofruar 28 milionë funte për Alonson, por trajneri i Liverpoolit, Rafael Benitez, nuk dëshiron të dëgjojë për shumë më të vogël se 35 milionë funte.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi