Ylli i ri i Real Madridit, Kaka, thotë se ai do të dëshironte ta ketë bashkë-lojtar tek klubi spanjoll mesfushorin e Liverpoolit, Xabi Alonso.

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03072009

Mesazh 

Ylli i ri i Real Madridit, Kaka, thotë se ai do të dëshironte ta ketë bashkë-lojtar tek klubi spanjoll mesfushorin e Liverpoolit, Xabi Alonso.


Manchester United do të përpiqet ta sjellë në Old Trafford sulmuesin e Interit, Zlatan Ibrahimovic, shkruan Corriere dello Sport.
Ende spekulohet për të ardhmen e Zlatan Ibrahimovic, edhe pse duket se suedezi do të vazhdojë të qëndrojë në Inter. Real Madridi tashmë ka transferuar një sërë yjesh dhe vështirë se do të bëjë përpjekje për të marrë shërbimet e Ibrahimovic.

Manchester City në anën tjetër ka kthyer vëmendjen kah Carlos Tevez dhe Samuel Eto’o, derisa Barcelona synon David Villan. I vetmi ekip që mund të ofrojë para të majme për të marrë shërbimet e suedezit është Manchester United.

Corriere dello Sport shkruan se Sir Alex Ferguson është duke e përcjellë situatën e Ibrahimovic, që kur dështoi të angazhojë Karim Benzeman.

Megjithatë Inter dhe Jose Mourinho nuk do të heqin dorë lehtë nga shërbimet e futbollistit më të mirë të ekipit, dhe pritet që edhe tentimi i United të jetë i pasuksesshëm.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi