Tevez: Fergusoni është gënjeshtar!

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

04072009

Mesazh 

Tevez: Fergusoni është gënjeshtar!


Tashmë ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Carlos Tevez, e ka quajtur trajnerin Sir Alex Ferguson gënjeshtar dhe shpreson që kur të luajë për skuadrën e ardhshme t’i shënojë gol Unitedit, për t’i treguar skocezit që ka bërë gabim të madh që e ka lëshuar argjentinasin nga Old Trafford.
Kontrata e huazimit të Tevez te Djajtë e Kuq ka skaduar, ndërsa argjentinasi refuzoi të nënshkruante për Unitedin, kështu që sipas të gjitha gjasave argjentinasi do të transferohet te rivalët e qytetit të Mançesterit, Mnchester City.

“Ferguson ende beson se unë do të jem tek United edhe në sezonin e ardhshëm. Ai mendon se unë do të kthehem. Mirëpo unë e di se kjo nuk do të ndodhë dhe po ashtu e di se Ferguson nuk më ka vlerësuar si lojtar”.

“Para se të vinte Berbatovi në Manchester, Ferguson më tha: ‘Ti do të vazhdosh të luash si lojtar startues, prandaj duhet të jesh i qetë’. Mirëpo ai më gënjeu! Dhe për këtë e di se nuk do të kthehem te United”.

“Ajo që dëshiroj është që në sezonin e ri të shënoj gol kundër Unitedit. Ju premtoj se nuk do ta festoj golin para tifozëve të United, por do të bërtas përpara fytyrës së Ferguson. Dhe kjo do të jetë gjëja më e bukur që e kam bërë në futboll”, është cituar Tevez nga “Daily Mirror”.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi