Gerrard shpallet i pafajshem nga gjykata

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21032009

Mesazh 

Gerrard shpallet i pafajshem nga gjykata


Steven Gerrard u shpeton akuzave per dhune gjate nates se kaluar ne nje lokal pas ndeshjes me Newcastle te fituar 5-1 nga Liverpool.

Kapiteni i skuadres “The Reds” rrezikonte deri ne 5 vjet heqje lirie nese do te rezultonte fajtor, por “togat e zeza” e kane shpallur te pafajshem “heroin” e Anglise dhe te Liverpool. Mesfushori eshte paraqitur sot para trupit gjykues te North Sefton Magistrates' Court per te degjuar vendimin e gjykatesve te cilet analizuan te gjitha detajet e nates se 29 dhjetorit, duke dale ne perfundimin se futbollisti eshte i pafajshem.

Shtetasi Marcus McGee e akuzoi lojtarin per ushtrim dhune dhe kjo mund te shkaktonte nje tragjedi te vertete per futbollin britanik, pasi Gerrard rrezikonte deri ne 5 vjet heqje lirie.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi