Clooney arrin marrëveshje me Sony-n

 :: News.... :: Show Biz

Shko poshtë

04072009

Mesazh 

Clooney arrin marrëveshje me Sony-n

Aktori i Hollywoodit, George Clooney, i ka dhënë fund partneritetit afatgjatë me studion e filmave Warner Bros, pasi po e zhvendos kompaninë e tij Smokehouse Pictures në Sony.

Ylli i filmit “Ocean's Eleven” bëri famë duke luajtur në dramën televizive “ER” që u prodhua nga Warner Bros. në vitin 1994.

Ai krijoi firmën e tij produktive me mikun Grant Heslov në vitin 2006, por pas tre vitesh në Warner Bros., dyshja kanë vendosur të largohet dhe kanë lidhur marrëveshje të re me kompaninë Sony.

“Warner Bros. ka qenë një vend i shkëlqyeshëm për të punuar, dhe jam ndjerë si pjesë e familjes për po thuajse 20 vite. Andaj gjatë kësaj zhvendosje, po largohem nga një kompani tmerrësisht e këndshme dhe nga shumë miq të dashur. Ata janë të mrekullueshëm”, ka thënë Clooney.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi