Nuk ka krizë për industrinë e video-lojërave

Shko poshtë

21032009

Mesazh 

Nuk ka krizë për industrinë e video-lojërave


Derisa industritë tjera janë duke u munduar me krizën globale, ekspertët prognozojnë rritje të mëtutjeshme të industrisë së lojërave të cilat do të udhëhiqen nga platformat mobile.

Sipas prognozave më të fundit, industria globale e lojërave deri në vitin 2012 do të fitojë 40 miliardë dollarë në vit.

Raportimet e mëhershme kanë thënë se udhëheqës i trendit të ri është Apple iPhone me ekranin e tij të thjeshtë të ndjeshëm në prekje i cili do të jetë më meritori për rritjen e lojërave mobile, mirëpo edhe numri më i madh i lojtarëve, lidhjet më të shpejta, dhe konzolat e gjeneratës së ardhshme do t’i ndihmojnë industrisë së lojërave në të gjitha drejtimet, e jo vetëm ato që lidhen me platformat mobile.

Kësaj i shkon për shtati edhe definicioni i lojtarëve të cilët në mesatare është një mashkull afërsisht 33 vjeçar, mirëpo edhe numri i madh i lojtareve të cilat në disa lojëra përbëjnë mbi 50 për qind të përdoruesve.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi