Opel përgatit modelin Corsa 4x4 për vitin 2011

Shko poshtë

21032009

Mesazh 

Opel përgatit modelin Corsa 4x4 për vitin 2011


Prodhuesve, të cilët automjetet e tyre kompakte i kthejnë në ato sportive, së shpejti do t’u bashkohet edhe Opel, pohojnë në portalin e njohur britanik për automobilistikë - Autoexpress.

Britanikët kanë arritur deri tek informata të besueshme dhe fotografi, sipas të cilave, siç pohojnë gjermanët, kanë arritur të krijojnë Opel Corsan 4x4.

Corsa sportive gjoja do të duhej të ndërtohej në platformën e përshtatur të modelit Agila.

Automjetin me të cilin prodhuesi gjerman i automjeteve Opel, do t’i konkurronte edhe atij Yeti, të paraqitur kohë më parë nga Skoda, do ta fusin në lëvizje një paletë e motorëve të vegjël me turbo-mbushës me benzinë dhe naftë.

Corsa 4x4 megjithatë nuk do të paraqitet para gjeneratës së re të Corsa e Meriva diku në vitin 2011, pohojnë britanikët.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi