Letra dashurie

Shko poshtë

Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:53 pm

dashuria duhet te lind gjithmon si nje kerkes e brendshme e jo si nje detyrim i jashtem .
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:53 pm

nese sot ke kohe vetem per mendime merre pran vetes edhe zemren time nese esht e lodhur lere te pushoi por te lutem mos i thua se nuk e dashuron
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:53 pm

kur te pyet shoqeria qka te ka hum ne jet thuaj e dashura qe dikur e kom desht
nese te thon ku gjendet
tash thuaj se tjetrin e mban ne krah
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:53 pm

ishim shum te lumtur dhe te dashuruar nuk e njifsha askend per derisa isha me ty deshira ime e vetme ishe ti kaloni per mrekulli gjdo mment te jetes,viktima ishe ti qe un e shkatrrova at dashuri qe ishte nje shembull ne vendin ton sepse mendoja se do te gjej me mir erdhe te kerkoje doren time,qfar bera un! nuk pranova sepse isha krejtsisht e humbur ne nje rrug se as vet nuk e dija fillova te dilja me tjetrin mendoja se kam marr nje rrug te drejt ja tregova te gjitha sekretet me thonte se me me dashuronte nje dit papritmas e therret ish e dashura e tij tdh lajmrohem un mundohen te me genjejn po un gjithmon e kisha mendjen tek ti! mendoja ku je qfar ben a do te ma kishe ber ti ket JOO kurr sepse me ke dashur pa hile pa genjeshtra me ke dashuruar mu jo parat jo trupin tim un u ndava nga aj dhe fillova te dal me ty,ai ishte aq i brisht saqe kerkoj para nga ti qe tte na ler te qet mendoja se me donte sjkatrrova gjithqka per te dhe aj me kishte dashur vetem per parat e mija ti ishe aj qe mi fale gabimet e pagove at (jepe haraq) qe te me ler mua te qet lotoje ne krehet e mi sepse nuk besoje qe jam kthyer prap tek ti,jam shum krenare per ty por per vete jo sepse kam qen aq e humbur saqe kam qen nje vajz e brisht por prap jam me ty shpresoj se deri ne vdekje do te jemi s'bashku.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:53 pm

NATES HENES YJEVE
Nates Dicka Ti Tregoj Se Nje Vajze Dashuroj
i Tregoj Sa Shum e Dua Dhe Se Di Ajo a Me Do Mua
Ri i Qet Me Thot Hena Mos u Mundo
Ri i Qet Me Thojn Yjet Se Ajo Te Do
Po Ajo Vajz Vall Q'Po Mendon
Besomeni Mua Se Un Ate Shum e Dua
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Mon Jul 06, 2009 3:53 pm

nese nuk me do me ruaj se paku per kujtim vajza kur te lind verja emrin tim kur ajo te rritet e te behet per martes djali im e vajza jote le te bejn fejes pasi qe prinderit e tyre u ndan qind per qind ta vashdoj dashurin qe ne e lam kis valaj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga amir prej Wed Jul 08, 2009 2:44 pm

dashuria duhet te lind gjithmon si nje kerkes e brendshme e jo si nje detyrim i jashtem .
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

kur te pyet shoqeria qka te ka hum ne jet thuaj e dashura qe dikur e kom desht
nese te thon ku gjendet
tash thuaj se tjetrin e mban ne krah
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

ishim shum te lumtur dhe te dashuruar nuk e njifsha askend per derisa isha me ty deshira ime e vetme ishe ti kaloni per mrekulli gjdo mment te jetes,viktima ishe ti qe un e shkatrrova at dashuri qe ishte nje shembull ne vendin ton sepse mendoja se do te gjej me mir erdhe te kerkoje doren time,qfar bera un! nuk pranova sepse isha krejtsisht e humbur ne nje rrug se as vet nuk e dija fillova te dilja me tjetrin mendoja se kam marr nje rrug te drejt ja tregova te gjitha sekretet me thonte se me me dashuronte nje dit papritmas e therret ish e dashura e tij tdh lajmrohem un mundohen te me genjejn po un gjithmon e kisha mendjen tek ti! mendoja ku je qfar ben a do te ma kishe ber ti ket JOO kurr sepse me ke dashur pa hile pa genjeshtra me ke dashuruar mu jo parat jo trupin tim un u ndava nga aj dhe fillova te dal me ty,ai ishte aq i brisht saqe kerkoj para nga ti qe tte na ler te qet mendoja se me donte sjkatrrova gjithqka per te dhe aj me kishte dashur vetem per parat e mija ti ishe aj qe mi fale gabimet e pagove at (jepe haraq) qe te me ler mua te qet lotoje ne krehet e mi sepse nuk besoje qe jam kthyer prap tek ti,jam shum krenare per ty por per vete jo sepse kam qen aq e humbur saqe kam qen nje vajz e brisht por prap jam me ty shpresoj se deri ne vdekje do te jemi s'bashku.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

NATES HENES YJEVE
Nates Dicka Ti Tregoj Se Nje Vajze Dashuroj
i Tregoj Sa Shum e Dua Dhe Se Di Ajo a Me Do Mua
Ri i Qet Me Thot Hena Mos u Mundo
Ri i Qet Me Thojn Yjet Se Ajo Te Do
Po Ajo Vajz Vall Q'Po Mendon
Besomeni Mua Se Un Ate Shum e Dua
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

nese nuk me do me ruaj se paku per kujtim vajza kur te lind verja emrin tim kur ajo te rritet e te behet per martes djali im e vajza jote le te bejn fejes pasi qe prinderit e tyre u ndan qind per qind ta vashdoj dashurin qe ne e lam kis valaj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

nese sheh nje yll qe ndriqon qiellin esht lotii hanes qe vuan per diellin nese sheh nje engjell pyete diq per mua ai te tregon se sa shum te dua.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

fitorja me e madhe ne jet eshte te fitosh zemren e dikujt qe e don me te vertet
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

ne jeten time kurr nuk gabova prej asaj dite kur une te takova prej asaj dite ma prishe jeten qe asnjeher sma the te verteten
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

tung ket leter dashurije e shkruaj per saren ose per ndryshe sami...qe e duuu terperr e kom llokum me arra ehheh etj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:45 pm

Me fal
Me fal kur te pashe,dhe asnje fjale ste thash
Me fal kur ti lotove dhe dhimbjen se largove
Me fal kur zemerohesh dhe me zemer shqetesohesh
Me fal kur te largoj dhe kur ste afroj
Me fal qe ste kuptoj dhe ndjenjen tende harroj
Me fal qe hyra ne tjeter jete dhe harroj nje ndjenje
Me fal per vargjet qe po shkruaj dhe ti se di qe une i vuaj
Me fal qe zemren sta fala dhe lotin me ty se ndava
Me fal per ndjenjen qe ke dhe tek une se shpreh.....me fal
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:46 pm

Pse me le të vuaj?

-Ngadale e me vemendje zbres
shkallve te kujteses e perpara
me dalin qastet qe kemi kaluar se bashku.
-Veshtir qenka të shkruash per nje person
te dashur i cili shpirtin ta thellson
me mendime e nuk te le te qet as ne gjumin e nates.
-Fjalet e tua nxoren lot nga syt e mi
qe mbeten vetem kujtime per kohen qe me plagosi.
Prita gjat si lulet e vesuara diellin pranveror ,
por q'te bej tani kur jam mesuar me fjalet,grindje ,
buzqeshjet etua tani me benin perher te lumtur.
-Te deshta dhe te dua,prandaj
mungesa jote me ben qe te vuajë!
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:46 pm

Sygjelbres sime nga PZ Kur u njoftuam une isha ne Gjermani duke e kryer shkollen
u njoftova me ty sygjelber kemi biseduar nje koh te gjat ne MSN per lidhjen ton
se si tja bejm erdha ne KS per ty kemi kaluar disa dit shum te mira me ty shkuam
ne hotele restorante veq per ty mendoja me ndodhi problemi qe familja ime nuk deshen
te me lejojnme ty te jem ma dhan kushtin o me ty o dot me perzejn nga shtepija
edhe dot mi prishin letrat u mbylla 6 muaj ne shtepi ne KS duke menduar se qka te veproj
shkollimin e humba ne GJermani te gjitha i humba nga familja ime por une mendoja qe ty te kam
sillesha rruges se si te tregoj hallin se si e kam e ti vet me thoje smotan tucan vendosa te filloj prap
me ty Sygjelber fillova isha i lumtur harrova te gjitha se qka me kan ndodhur me familjen time te doja
pa mas sygjelber por filluan konfliktet edhe me ty ti mendoje vetem se sit jetojm jasht kosoves kurse mua
mi kishin prish letrat prinderit e une nuk mundesha te tregoj shpirt i imi te thash qe asgje sdot mungon nga une
edhe pse prisja shum shpejt te bleja banesen ne PR vetem e vetme te jesh e lumtur ti shpirt eh nje vit e me
shum me shkuan me shpre se dot jemi te lumtur 14-06-2009 kuptove qe mi kan prishur letrat familja ime
me thaje qe me mua nuk mundesh tjetosh shkaku ishte qe me si kam letrat a ..............
me doje per letra aaaaaa Ah sat mallkoj mendove qe dot lejoj qe me ty te jetoj rrugeve
pata fat shum qe te kuptova qe per letra me kisha dashur edhe ne kosov ka jet te mir banesen
un veq e pata bler harrove sygjelber qe kisha edhe 2 vetura llukzuze ne emrin tim nga familja ime e qe nuk
mundeshin me mi marr ato mendoja ti shes ato dhe te fejohem me ty kurse ti ment letra tu kishin ber mu largove
shum palidhje ah moj sygjelber mendoj nga nje her qe un ti qes ato klipe ne net se qysha kam ber sex me ty
por nuk mundem nuk jam un si ti shpirt keq dhe interesgji shkuan ca dit e une vet mbeta qme duhet ajo banes tash
qme duhet tjetoj tash kur humba shum sene me rensi per ty moj sygjelber per ty moj e ndotur dil neper rrug dhe mbledh letra
ndoshta te dalin boll e mua me le te vetmuar a je e knaqur qe un shkatrrova gjith qka per ty moj e mallkuar a je e lumtur
sprish pun jetoj edhe keshtu pa te gjitha qe i humba dot jetoj ne KS me gjith zemer si nje njeri i thjesht
ashtu qysh kam qenur i thjesht qysh prej se me ke njohur sygjelber por ti mos harro e ke nje hakmarrje nga un.
NUK E DI SE SI UN MUNDA TA SHKRUAJ KET SHKRIM QE AQ SHUM TE URREJ ME LOT TERI NE FYT JAM PER TY.
A JE E LUMTUR O SHPIRT I BUKUR
O YLL I NATES QE ME NDRIQOJE DIKUR
A MENDON SE QYSH ME LAJE
O ZOT SA KEQ MA BERI KJO VAJZ
MALLKUAR QOFSH LINDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
STA PATA BORGJ KESHTU
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:46 pm

zemra ime shum te don dite e naten per ty mendon shpirti im nuk ka qetesi deri sa te bashkohemi une dhe ti
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:46 pm

Merrmi duart qe ti prekesh merrma edhe mendjen qe te me njohesh pranoje qe dikur une te deshta e te besova keta sy merri te gjitha jane te tuat te dua te jesh e lumtur ti ishe ti qe me bere te kuptoj dashurin por tani ike e u largove mos perfito nga dashuria cfare do jem une pa ty deri ne ate moment kur ti mbylli syte merre fjalen me te bukur merre edhe fjalen te dua merrma edhe enderren aty kur te shoh qe je me mua merrmi te fshehtat e mia
aty gjendet dashuria per ty mos harro gjith ki me qene ne zemren teme tdu teper zemer oki qaoo (l) (k) love
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:48 pm

mili del nga gruni gripa del nga deti ti puthi buzet e tua se nuk bohet kiameti
*****te-dua-na__*****
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:48 pm

dashuria e vertet eshte ateher kur mendja dhe zemra e thon te njejeten gje.....? kur je i trishtuar shih ne syt e atij qe dashuron dhe do te gjesh forcen per te buzeqeshur
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:48 pm

a ke fjet oj zemer a ke fjet o ruushe ruj buzet tua se po ti merr najkush nese puthjen tende dikush e provon die se zemren time ma lendon
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:48 pm

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga mendy prej Wed Jul 08, 2009 2:48 pm

jeta eshte nje fushe qe na jep ashtu si ta perdorim ne;nje korrje gjembash ose lulesh. gjithmon ne duam te korrim lulet pasi ato na cojn drjet lumturise ato na cojn drejt te bukures sic jan dhe vet te bukura dhe emira apo lumturia aroma e tyre. brenda luleve te saj fshihet edhe pjesa me e bukur e jetes DASHURIA.kjo fjal qe askush nuk e din ta shpjegoj , por vetem e ndjen si nje te mir te papritur. pasi ajo nuk eshte si nje pem e kultivuar mire . por si nje barishte qe mbin vetvetiu . jeta ne emer te dashuris na e fali nje emocion te papershkruar na e fali nje dhurat qe ne duam ta kemi ne moment qe ne ndeshemi me kete dhurate ne duam apo zduam e pranojme ate . eshte i ralle momenti kur syt e tua ndeshen ne te njejtin moment me syt e dikujt tjeter , ai shkelqen per ty dhe ti shkelqen per te. aty lind nje jete krej e re , lind ajo barishte rrenjet e se ciles tash sa kishin dal. sigurin qe ndjen kur je afer njeriut qe i beson me shume , afer tij nga i cili nuk fsheh azgje eshte njejte sikur te flasesh me vetveten gjera nga te cilat nuk ke fare frik.nuk ka azgje me interesante se biseda e dy te dashuruarve qe rrin te heshtur ...un nuk doja te flisja per te kaluar kohen doja vetem ta shikoja , te shikoja syt e tij te ndritur,se e dija se gjuha e dashurise eshte te syt.aty ne at vend un ndjeja afersine qe kishte dikush pran meje, era qe perplaste dallget e liqenit ne ate kohe te ftohte , deshironte sikur te perpinte nje co tok, ajo lekundtte edhe varkat dukeshin si gjethe te shperndara pa rregull , bashke me keto lekundje ajo mirrte floket e mia , shperndante aromen e tyre ne fytyren e tij, ndoshta dhe shperndante dashurin ne tok pasi ne e transmetonim ate dhe ajo nuk rrinte dot pa vjedhur pak prej saj. ai moment ishte ku un zbulova se kush isha ne te vertet, nuk mund te fshihja azgje nga vetja vetem e dija se isha une. emocionet e shumta sillnin edhe lot ,POR NUK KA DASHURI TE VERTET NESE SKA SY TE LAGUR.dashuria eshte dhurata me e bukur qe na e fali perendia eshte ajo qe na cone , qe te dime te cmojm jeten , se jeta eshte parajse por ne as qe e qajme koken ta dime ate.GJETHJA KUR DASHURON BEHET LULE DHE LULJA KUR DASHURON BEHET FRUT.

ket leter dashurie ja kushtoj shpirtit tim qe do e dua gjitjmon edhe pse un sjam bashk me te ai gjithmon do mbes dashuria ime e par dhe e fundit [Smile] per A..... tim.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Letra dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi