Interesimi për prezantimin e Ronaldos sa edhe për El Classico

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

06072009

Mesazh 

Interesimi për prezantimin e Ronaldos sa edhe për El Classico

Mediat spanjolle kanë përcjellë lajmin se në Santiago Bernabeu do të grumbullohen më shumë se 75 mijë fansa për të parë prezantimin e Cristiano Ronaldos.

AS dhe Marca kanë shkruar se stadiumi i Realit do të jetë i mbushur përplot, edhe pse ky nuk do të jetë derbi në mes të Real Madridit dhe Barcelonës, por prezantimi i futbollistit më të shtrenjtë në historinë e futbollit.

Cristiano Ronaldo, i cili i kushtoi Realit 94 milionë euro, do të paraqitet për të parën herë para publikut spanjoll sonte në ora 21.

Të bazuar në praninë e 50 mijë fansave që ndoqën prezantimin e Kaka një javë më parë, Reali ka dyfishuar stafin në Bernabeu për ngjarjen e sotme.

Nuk do të jenë vetëm fansat spanjoll që do të ndjekin portugezin, por pritet të ketë të ardhur edhe nga Portugalia për të parë Alfredo di Stefano i cili do t’ia dhurojë fanellën me numër 9 Ronaldos.avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Interesimi për prezantimin e Ronaldos sa edhe për El Classico :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Jul 06, 2009 5:58 pm nga floroS

Diego Maradona ne vitin 1986 kur eshte transferu ne
napoli mu prezantu para publikut jane mbledh 80 mije
tifoz me pa prezantimin e maradones kjo ka ndodh
para 23 vjetve e kto e bajn tmadhe se po mbledhen
tash per ronaldon aq shum tifoz a ket rekord maradona
moti e ka arrite

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi