Capello lavdëron akademinë e të rinjve të Arsenalit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

07072009

Mesazh 

Capello lavdëron akademinë e të rinjve të Arsenalit


Përzgjedhësi i kombëtares angleze, Fabio Capello, ka thënë se topçinjtë janë shembull për t’u ndjekur sa i përket krijimit të futbollistëve të rinj.

“Jam shumë me fat, pasi kam pasur mundësinë të shikoj në akademinë e Arsenalit kur ekipi anglez është stërvitur dhe puna e tyre është jashtëzakonisht e mirë”, ka thënë Capello.

“Është një shembull i rëndësishëm për akademitë tjera angleze. Jam shumë i interesuar në akademitë e klubeve në Angli, por ata të gjithë duket se punojnë mirë. Jam shumë, shumë i lumtur për të ardhmen e Anglisë dhe mendoj se do të jetë edhe më e mirë”, ka shtuar italiani.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi