Djali i Zidanit, ne gjurmet e babait…

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

08072009

Mesazh 

Djali i Zidanit, ne gjurmet e babait…
Enzo 13-vjecar luan te para te rinjte e Real Madridi dhe leviz tamam si babai “Zizu” ne fushe

Gjate ketyre viteve kemi pare shume trashgimtare te Zidanit. Nga Meghni te Nasri, nga Ben Arfa te Gourcuff, te gjithe “Petit Zizou” te cilet ama, me kalimin e kohes nuk kane arritur ta konfirmojne plotesisht ate qe pritej prej tyre. Por te para te rinjte e Real Madridit eshte nje djalosh i cili i ngjan me shume nga te gjithe. Ai eshte Enzo Alan Zidane Fernandez, djali 13-vjecar i fenomenit te paharrueshem franko-algjerian. Menyra se si leviz ne fushe eshte e njejte me ate te babait te tij…
E ledhaton topin, ka nje dribbling dehes dhe ben disa rrotullime spektakolare. Vogelushi Enzo duket se ka marre gjithcka nga zoteria Zizu. Shiheni qe ta besoni…
avatar
bujo
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 63
Registration date : 20/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi