Test Inteligjence.

Shko poshtë

Test Inteligjence.

Mesazh nga floroS prej Thu Jul 09, 2009 3:37 pm

Test Inteligjence.

--------------------------------------------------------------------------------

A mendoni se jeni i zgjuar ? Jeni në gjendje ti zgjidhni problemet shpejt dhe saktë ? Provoni veten tuaj.
Përgjigju sa më shpejt të jetë e mundur. Koha mesatare për plotësimin e Quizit është 9 minuta për 20 pyetjet, që do të thotë që ju nuk duhet të shpenzoni më tepër se 27 sekonda për secilën përgjigje.
Merrni nje leter dhe shkruani pergjigjet.

Përgjigjuni vetëm Po ose Jo


1. Shifrat08232569 janë të njëjtat shifra me 96523208 por të lexuara mbrapsht.
Po
Jo
2. Nëse një degë peme mund të mbajë 3 persona 50 kg. Bledi peshon 50kg, dhe Olsi peshon sa gjysma e peshës së Bledit ndërsa Dardani peshon sa dyfishi i Olsit. A mund të rrinë të tre në të njëjtën degë peme?
Po
Jo
3. Gjenden 9 shkronja midis K dh R në alfabet
Po
Jo
4. Numri 25 është ai që vjen sipas renditjes së numrave të mëposhtëm: 5, 7, 10, 14, 19.
Po
Jo
5. Numri që del nga prodhimi i 8 x 3 x 3 x 2 është sa gjysma e numrit që del nga prodhimi 18 x 16.
Po
Jo 6.Nëse ju i mblidhni secilin nga numrat e mëposhtëm dy e nga dy, në secilin rast do tju dalë numër dyshifror: 9, 11, 3, 7, 17.
Po
Jo
7.Edi është më I gjatë se Miri, dhe vëllai I vogël i Mirit është më I gjatë se Miri, atëherë Edi është më I gjatë se Miri dhe vëllai I tij
Po
Jo
8.Pesë kuaj, dy njerëz, tre qen dhe shtatë pula kanë në total 52 këmbë
Po
Jo
9. Shuma e gjithë numrave midis 8 dhe 18 është një numër 3-shifror
Po
Jo
10. Në një grup me pesë persona,kur ata I japin dorën njëri tjetrit, bëhen rreth 10 shtrëngime duarsh.
Po
Jo
11. Kur je para pasqyrës, dora e djathtë gjithmonë ju duket sikur është e majta juaj.
Po
Jo
12. Numri 8336749476338 është I njëjti numër dhe kur lexohet nga fundi
Po
Jo
13. Mamaja e mamasë së mamasë sime është stërgjyshja ime.
Po
Jo
14. Nëse dita e dytë e muajit është e enjte, atëherë dita e 12 e muajit do të jetë e martë
Po
Jo
15. Duke përdorur 6 shkopinj ju mund të krijoni katër trekëndësha barabrinjësh
Po
Jo
16 Për të krijuar një fjali duhen të paktën dhjetë shkronja
Po
Jo
17. Shkronja e pestë e alfabetit është shkronja D
Po
Jo


verifikoni pergjegjgjet


Zgjidhjet e Quizit:

1- JO, 2- PO, 3-JO, 4-PO, 5-PO, 6-PO, 7-JO, 8-JO, 9-PO, 10-PO, 11-PO, 12-PO, 13-PO, 14-JO, 15-PO, 16-JO, 17-PO.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Test Inteligjence.

Mesazh nga amir prej Tue Aug 25, 2009 9:25 pm

Ej po inteligjent kenkem un Very Happy !!!
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Test Inteligjence.

Mesazh nga floroS prej Tue Aug 25, 2009 9:32 pm

amir shkruajti:Ej po inteligjent kenkem un Very Happy !!!

Pa pik dyshimi Very Happy

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Test Inteligjence.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi