Nedved: Nuk vesh fanellë tjetër përveç asaj bardhezi

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

12072009

Mesazh 

Nedved: Nuk vesh fanellë tjetër përveç asaj bardhezi

Ish-mesfushori i Juventusit, Pavel Nedved, ka sqaruar planet e tij për të ardhmen pasi refuzoi mundësinë për të luajtur për rivalin e përjetshëm të Zonjës së Vjetër, Inter.

Presidenti i Juves, Giovanni Cobolli Gigli, i bëri Nedvedit një ofertë që të merr ndonjë rol drejtori në skuadër, mirëpo çeku ka thënë se nuk do ta pranojë as këtë rol tani për tani.

“Kam vendosur që të pensionohem, së paku nga Italia. I falënderoj njerëzit dhe skuadrat të cilat kanë shprehur interesim për mua dhe për besimin që kanë tek unë që mund të luaj edhe një vit. Mirëpo, unë nuk mund të vesh tjetër fanellë, përveç asaj me të cilën kam luftuar gjithë këto vite”.

“Ndërsa tani më duhet ta refuzoj edhe propozimin e Juventusit për një rol drejtori ose menaxheri në klub. Ende nuk ekziston baza që të jem pjesë e këtij menaxhmenti”, ka thënë ‘Furia
avatar
Haris
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 64
Registration date : 12/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi