Superliga, 2 milione euro ne 4 vjet 13/07/2009 20:10

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

14072009

Mesazh 

Superliga, 2 milione euro ne 4 vjet 13/07/2009 20:10
Me iniciative te Federates Shqiptare te Futbollit, kompania UFA, pjese e “RTL Grup” ka propozuar nje projekt per te marre nen menaxhim te drejten televizive dhe reklamat te Superliges dhe kategorise se pare.

Te pranishem ne kete mbledhje te pare te perfaqesuesve te kesaj kompanie, kane qene drejtuesit me te larte te Federates Shqiptare te Futbollit dhe perfaqesuesit e klubeve te interesuara per kete projekt.

Per here te pare klubeve te kampionatit shqiptar iu ofrohet nje kontrate e tille per te drejtat televizive.

Sipas specialisteve te firmes UFA, qe ne vitin e pare te kesaj marreveshjeje, nese do te arrihet, ata do te japin rreth 300 mije euro, shume e cila do te ndahet ne baze te nje koeficienti qe do te kete secila skuader e Superliges dhe kategorise se pare.

Behet fjale per nje kontrate 4-vjecare qe do te sjelle perfitime si rralle ndonjehere per klubet shqiptare, pasi perfaqesuesit e kesaj kompanie shpresojne te arrijne shifren e 2 milione eurove deri ne vitin e fundit te marreveshjes.

Menjehere pas paraqitjes se projektit eshte krijuar nje komision prej 6 anetaresh perfaqesues te klubeve, te cilet bashke me specialistet e FSHF-se do te diskutojne per kontraten.

Deri ne fundin e muajit korrik kompania UFA pret nje vendim nga komisioni i ngritur, nese do ta shesin ne grup te drejten televizive, apo do te vazhdojne ta mbajne individuale.
avatar
Haris
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 64
Registration date : 12/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi