Zidane: Ribery është më i mirë se Ronaldo dhe Messi

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

14072009

Mesazh 

Zidane: Ribery është më i mirë se Ronaldo dhe Messi


Legjenda e futbollit francez Zinedine Zidane ka mbrojtur bashkëvendësin e tij, mesfushorin e Bayern Munich, Frank Ribery, duke thënë se ai është më i miri në botë.
Reali harxhoi 94 milionë euro për Cristiano Ronaldon dhe nuk u dorëzua për të shtuar në skuadër edhe Franck Ribery nga Bayern Munich.

Francezi edhe vetë ka deklaruar se dëshiron të kalojë në Santiago Bernabeu, por klubi bavarez po bën gjithçka në fuqinë e vet për ta ndaluar atë nga largimi.

“Ka shumë futbollistë të mirë në botë, si Cristiano Ronaldo ose Messi, por më i miri për mua është Ribery. Dhe nuk e them këtë sepse ai është francez, por sepse ai është shumë i mirë”, ka thënë Zidane.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi