City në negociata me Arsenalin për Adebayor

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

14072009

Mesazh 

City në negociata me Arsenalin për Adebayor


Mediat angleze përcjellin lajmin se Manchester City është në negociata me Arsenalin rreth mundësisë për të transferuar sulmuesin nga Togo, Emmanuel Adebayor.
Adebayor edhe këtë verë lidhet me një largim nga Arsenali dhe një varg klubesh evropiane kanë shprehur interesim për shërbimet e tij.

U besua se sulmuesi do të mbetet në Emirates, pasi këtë e paralajmëroi edhe agjenti i tij para një jave. Por, Sky Sports, duke iu referuar disa burimeve të afërta, thotë se e ardhmja e Adebayor në Arsenal është sërish e pasigurt.

Arsyeja për këtë është sepse përfaqësues të Manchester Cityt tashmë kanë filluar negociatat me Arsenal për një transferim të mundshëm të sulmuesit.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi