Microsoft dhe Yahoo në prag të marrëveshjes?

Shko poshtë

Microsoft dhe Yahoo në prag të marrëveshjes?

Mesazh nga floroS prej Sat Jul 18, 2009 10:14 pm

Disa top menaxherë të Microsoft-it raportohet se kanë udhëtuar në Silicon Valley (jug të San Franciskos) në negociata për të bashkëpunuar me Yahoo, bën të ditur All Things Digital.

Jozyrtarisht, të dyja kompanitë në rast të negociatave të suksesshme paralajmërojnë fillimin e bashkëpunimit që në javën e ardhshme.

Zyrtarisht as Yahoo e as Microsoft nuk kanë dhënë kurrfarë komentesh, por thuhet se ky është takimi përfundimtar, nëse negociatat nuk kanë sukses, kompanitë nuk do të mundohen më tej të hynë në projekte të përbashkëta.

Vetë mënyra e bashkëpunimit nuk është e njohur, por është e mundshme blerja nga Microsoft e reklamave të Yahoo si dhe dhënia më pas e provizionit shtesë ose lëshimi i preokupimit me reklama tërësisht Yahoo-së, po ashtu me anë të provizionit.

Një gjë dihet, qëllimi i të dyja kompanive është i njëjtë – përpjekja për ta dobësuar ose rrëzuar nga kreun Google-n.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi